НаШа АфІшА:

Змаг з пішого мандрівництва “Стежками Героїв” - це залучення молоді до спортивного туризму і краєзнавчої діяльності, відродження і розвиток славних традицій українського мандрівництва.


пʼятниця, 28 вересня 2007 р.

«Три дні в лісі» або як знайти просвіток в житті?

У сучасному світі багато людей зустрічаються з проблемою самовизначення, відсутністю порядку в голові і в житті. Найчастіше таке трапляється саме в молодечому віці. Багато експертів радять в таких випадках звернутися до психолога, численні провидиці з екранів закликають придбати всесильні амулети, які допоможуть знайти щастя в житті. Цікаво, на кого розраховані такі поради?

Я не експерт в галузі самопізнання і не прагну ним бути, проте можу підказати один дуже незвичний, водночас, дієвий спосіб впорядкування свого життя. Все, що тобі потрібно - три дні в лісі наодинці з собою. Звучить дивно і зовсім не притаманно для сучасної молодої людини? Може й так, але дозволь забрати кілька хвилинок твого дорогоцінного часу і розказати, що воно таке, як воно було і головне: навіщо.

Ти не міг не чути про Національну скаутську організацію Пласт. Окрім класичних таборів, прогулянок¸ в програмі організації передбачена здача вмілостей – виконання певних завдань, набуття знань і вмінь в певних галузях життя. Це можуть бути: спортивні ігри, перша медична допомога, мандрівництво, куховарення, акторство, журналістика… Однією із найцікавіших є вмілість «Три пера». Її вимоги базуються на перевірці витривалості юнака чи юначки, вміння вижити в природі. Суть полягає у відбутті триденної прогулянки наодинці з обмеженою кількістю їжі та підручних засобів. Все, що дозволено мати з собою – пластовий однострій, светр або куртка, дощовик, спальник, ніж, миска і ложка, три сірники, харчі(в місті їх вистачило б на півтора дні), ручка і зошит - щоб записувати свої спостереження протягом цих трьох днів. Окрім відбуття прогулянки, для зарахування вмілості необхідно виконати певні «додаткові» завдання, а саме: збудувати собі місце для нічлігу(шелест), зробити лук і 3 стріли, миску і ложку, шнурок з природних матеріалів, який би витримав середньостатистичну особу.

Здача цієї вмілості відбувається на пластовому таборі. Одного прекрасно ранку вирушаєш в ліс зі всіма вищезгаданими речима. Відстань від табору має бути 400-500 метрів. Досвід показує, що учасники табору заходять і на 1 км…один горбик перейшли, два горбики. В зв’язку з тим, що цю вмілість, зазвичай, здають 15-20, а той більше осіб, трапляються випадки, що неподалік одне від одного можна побачити кількох пластунів. Це також є врахованим, тому існують певні умови щодо способу життя протягом трьох днів. В перший день заборонено говорити: з собою, оточуючими, пташками, деревамиJ Другого дня потрібно замаскувати себе і свій шелест. А хто ж помітить, що ти не говориш або що ти не замаскований? – скажеш ти. Продовж цих днів в будь-який час дня може прийти перевірка, провід(керівники) з табору, які приносять хліб і часто провокують, аби повернутися в табір. Найчастіше вони роблять це в той день, коли не можна говорити. Дехто плаче під час таких відвідин, починає сумувати за людьми, дехто вертається до табору в рідний намет і до повноцінної їжі. Але то тільки одиниці, більшість залишаються, аби перевірити, на що вони здатні.

так виглядає шелест

Мені також пощастило здавати цю вмілість і без сумніву можу сказати – це щось неймовірне! Насамперед відчуваєш, що ти частинка природи, починаєш розуміти цінність, на першу думку, звичайних речей – тепла, їжі, води. Перш ніж розпалити вогонь, ретельно добираєш прутики, молишся над тим сірником, аби розпалився вогонь і ти мала все-таки що їсти. Я збудувала собі шелест під великим коренем поваленого дерева – під ним розчистила місце для спання. З відкритої сторони заклала все хвоєю, папороттю, опалим листям. Підстилку зробила також із моху – щоб тепліше і м’якше було. Моя «хатинка» була на горбі, тому ходити по воду до річки було трошки довго. Кожного ранку, пробудившись з першими промінчиками сонця, спускалася до річки, аби набрати води на сніданок. Річка здавалася своєрідним Єрусалимом – там поруч і малинка росла, і вода кришталево-чиста була. В такі моменти починаєш відчувати, що проста вода має фантастичний смак, не порівняти з жодною вдало замаскованою під «100% натур продукт» солодкою водичкою. Зустрічалися і місцеві мешканці лісу – зайці, білочки, олені…

Повернення до табору залишилося яскравим спогадом! Скучивши одне за одним, ми обіймалися, реготали, тішилися, багато говорили, ділилися враженням. Всі були надзвичайно емоційні і переповнені позитивною енергією. Після трьох днів «самопізнання», відбулася перевірка наших завдань – міцності шнурка з природних матеріалів, якості миски…Щодо шнурка, то підтягуючись за допомогою нього на дереві, ми перевіряли – обірветься-не обірветься. Це було видовище! Дівчата пищали, дехто зривався, дехто гучно сміявся, радіючи, що в нього вдалося: коріння переплетене з травою витримало! З мисками була також дуже цікава історія. Чергові зварили рідесеньку манку, яка була прекрасним показником «непроточності» наших творінь. Миски були в кого з чого – в когось з лопухів, в кого – з кори, в декого – вирізьблена з деревини. Того вечора ми наїлися слабенько, але, на щастя, під час ватри, нас підгодували смачненьким печивом і шоколадом. Такого смачного печива ще в житті не їла, тим більше – після таких незабутніх днів!

перевірка виконання завдань: яка линва заміцна?

Окрім фізичного відпочинку і перевірки своєї витривалості, ці дні дають багато корисного. Насамперед, є багато часу, аби подумати над тим, чого ти вартий, що в цьому житті головне, що потрібно робити, аби бути щасливим. І справді, де то щастя сховане? У сірих буднях запорошеного міста, коли всі кудись біжать – в пошуках кращої долі, бракує часу, аби побути на одинці з собою, зробити крок до розуміння себе. Побути таким відлюдьком, може й навіть, філософом – це допоможе переоцінити все, що ми маємо, стати менш меркантильним, почати любити людей такими, які вони є. Це надзвичайний шанс проаналізувати свої потреби і бажання, скласти план-мінімум на найближчий період часу, розставити пріоритети і, повернувшись до звичайно життя, почати не існувати, а жити на повну!

Щоб бути багатим, не обов’язково гнатися за достатками і врешті решт згубити істинного себе. Щоб зрозуміти своє призначення в житті – не обов’язково читати глянцеві журнали з премудрими повчанням псевдо експертів на зразок «як жити». Варто знайти вільний час для себе і для природи, забути, що таке корки на дорогах, гудіння комп’ютера і гучні передвиборчі обіцянки. Махнути в гори, або хоча б за місто і відпочити. Щоб віднайти себе, щоб зрозуміти своє велике призначення Людини на цій Землі.


повернення: з власноруч зробленим для їжі інструметом=)


ось такі роги трапляються в Карпатських лісах =)

четвер, 27 вересня 2007 р.

Linked States of Гамеріка_01

Давно те було. Ось випадково знайшов давні фотографії зі свого перебування на теренах США далекого пореволюційного 2005го.

Того дня для нас був справжній сюрприз. Ми з учасниками пластового табору на Новому Соколі поїхали до міста Ніагара, штат Ню Йорк. Але перед спостеріганням відомих водоспадів, ми заїхали до аеропорту.



Це винищувач F-16 Fighter. На ньому до нас із Ню Джерсі прилетів давній пластун, член куреня УПС Хрестоносці - Ярко Сось. Оце якраз він виходе зі свого літака, що з нами привітатися гаслом "СКОБ!"



А оце ми всі на фоні того винищувача, котрий бував над Багдадом та Бєлґрадом...

Є що згадати =)

понеділок, 24 вересня 2007 р.

Крьонке та Забужко: Берлін-Київ і Центральна Европа

15 вересня 2007 року, м. Львів - у театрі Воскресіння відбувся вечір-тандем письменниці Оксани Забужко та гостя з Німеччини письменника Фрідріха Крьонке. Фрідріх вже протягом двох місяців перебуває в Україні, живе в Києві та збирає враження для своїх наступних творів. Пані Забужко від’їздить до Берліну на період листопад-грудень.

Для Забужко Берлін цікавий як місто, найбільш поранене у всьому пост-воєнному світі, саме в цьому контексті вона збирається дослідити його під час свого перебування в Німеччині. Пан Крекне поділився своїми враженнями від Києва: нього столиця України – екстремально гарне місто, він порівнює його з Бангкоком. Особливо вразливим для нього виявилось київське метро, як місце найбільшого та найтіснішого контакту зовсім різних людей.

Письменники зазначають, що для них література – це завжди подорожі, але не завжди лише пересування в просторі. Для німецького гостя подорожі – це елемент втечі від себе, а для пані Забужко – це подорожі у часі та крізь пам’ять. Такими для неї є візити до Львова, міста, де пройшла молодість її батьків, Львова 40-50-тих років, Львова вже не польського, але ще не радянського, такого Львова, який до сьогодення сприймається «бендерівським розсадником», і вона дуже рада з того, що такий Львів є у її спадку.

Цікавою була розповідь п. Крьонке про те, що під час поселення в київському готелі йому дали підписати папір, в якому було сказано, що він "не буде бити своїх сусідів". Відповідь німця була миттєвою: "А чи підписували його сусіди такі самі папери?"


Оксана Забужко (зліва) та Фрідріх Крьонке (2-ий праворуч)
на вечірніх читаннях під час 14 Форуму у Львові

14те Форумне

Продовжуючи тему Форуму, скажу, що закономірно зустрів тут безліч пластунів з усієї України. Це приємно =) побачити друзів, побалакати з ними


Орест Татомир та авторка Марина Соколян

Саме Орест тицьнув мені в руки таке число "Ї"

Я читаю "Ї":

"Молодь дуже чутлива до брехні. Про це занадто часто забувають не тільки батьки, вважаючи чомусь, що дітям можна, а деколи навіть треба, говорити неправду для їхнього ж блага. Напевно, це не зовсім так. Діти виростають і у спогадах дитинства гострими скалками залишаються оті маленькі чи більші неправди. Уже дорослими усвідомлюють, що так батькам було комфортніше і спокійніше і тоді це називалося педагогікою. А тепер, у дорослому світі – маніпуляцією свідомістю."

середа, 19 вересня 2007 р.

14 Форум видавців у Львові: деякі нотатки

Минулого тижня 13-16 вересня у Львові відбувався національний книжковий форум...

Вже якийсь надцятий рік підряд я туди їздю з надією придбати нововидані фундаментальні книжки для читання, а також потусуватися на презентаціях, читаннях, літвечорах, поздоворкатися з відомими письменниками тощо...

Скажу відверто, цього року Форум здивував багато чим... як також і розчарував...
Розчарував цим і цим (данке joanerges за лінки) Здивував присутністю тисяч людей, котрі хочуть і купляють книги. Проте, не відомо чи число читачів потенційно від цього збільшується.

Сумно було також і на презентаціях з присутніми угашенеми/частоко угашеними класиками, авторами і критиками. Тенденція така плоха, що без 40С нічьо писать вже не можна, а про презентації вже мовчу.

Гарно було послухати читання Забужко. Але той вечір видавався досить іронічним з огляду на недоорганізованість перекладу і видання творів про які йдеться. Хоча, це моя суб*єктивна думка.

А ось вечір пам*яті Грицька Чубая залишив гарні спогади і приємні враження! Як також і вистава Київського театру маріонеток "Макбет" в театрі Курбаса :)


форумні будні


Малкович


н-да


Жадан


н-да


На вечорі в Чубая

пʼятниця, 14 вересня 2007 р.

Злата Прага 2006


Минулої осені ми мали маленьку авантюру на Чехи до Праги...

Їхали через Польщу (Перемишль, на Краків, звідтам на Брно, і до Праги)

Нас було 5 Андрій Ребрик, Іван Селехман, Настя Мельник-Маньковська, Зореслава та Петро Гавриш.

Прага зустріла гарним сонцем і приємною атмосферою старенької Европи.

За 7 євро ми жили в центрі міста по вул. Халупцкего (район Прага 7, 15 хв пішки парком до Карлового мосту)

Загалом Прага справила неймовірно красиве враження архітектурними ансамблями, заробітчанами з України та Росії, бехеровокою та ніжно-ржужжащим "рж" :)

На звороті ще вдень булись-мо в Кракові.

вівторок, 11 вересня 2007 р.

Мандрівка КВТ на Сивулю

13-14 серпня учасники Крайового Вишкільного Табору (ур. Остодір, с. Гриньків, Рожнятівський р-н, Івано-Франківська обл.) мандрували на г. Сивуля, що на хр. Ґорґан.

Всього мандрувало - 35 осіб.
Комендант - ст.пл. Михайло Дворак, ЦМ

Фотографії з мандрівки можна переглянути тут


понеділок, 10 вересня 2007 р.

Свято бринзи в Рахові

9 вересня в м. Рахові відбувся фестиваль бринзи.
Ужгородська зграя "Рисі" (Іван Селехман, Василь Карабін, Андрій Ребрик) та львіська "Мурка" (Іван Смик, Юрій Пацевко, Михайло Шмідт) зі своїми родичами, близькими та друзями з*їхалися до Рахова на свято бринзи і народної традиції...

Ранок почався гарним сніданком вдома у Михайла Лемака (окрема подяка мамі Михайла=)
Фестиваль відбувався в парку.

Стояло чимало лотків тіпа палаток (в тому числі й палатки агітацій відомих політичних партій), де продавали вся різні кисло-молочні продукти (бринза, сир, коники сирні тощо).
Звичайно, були столи "для комісії" з усякими наїдками і напітками=)

Члени оргкомітету повзали між народом вверх-вниз і, очевидно, пробували ті наїдки.
Варто відзначити якусь "закритість" заходу, бо кожне село мало свою тусовку - грало-пило-співало-мекало-бекало кожен собі, створюючи загальний розгардіяж...

Загалом, все було добре - народні пісні, "соски" у вишиванках, представники місцевої влади в дорогих костюмчиках по коліна в болоті... =)

ВЕСЕЛО! =)

середа, 5 вересня 2007 р.

Полонина Руна

Розповім вам про свою мандрівку до гір, яка мала місце 11 та 12 серпня 2007 року.


Діючі особи:
Будник Андрій. 19 років. Майбутній програміст, а це, за його словами, людина яка п’є пиво і сидить у TurboPascal7 :) Пластун. х3м’ал
Сергій. 19 років. Майбутній есбеушник. Володар почесної майки із Мікі Маусом. Душа компанії. Пластун.
Артем…так… дивак один…

Зранку, 11 серпня, ми вирушили у дорогу. Спочатку ми доїхали на маршрутці до, такого собі, села Турячки. Звідтам наш маршрут йшов у гору, і був призначений для ніг. По асфальтовй дорозі ми дісталися до села Липовець, у якому нарахували тільки 11 людей надворі, що трохи дивно…

із села почалая бетонна дорога, котра тягнеться до самої вершини Полонини Руни. До речі, багато людей із сел типу Липовець заробляють на життя збиранням афин, ягід, які зазвичай називають «чєрнікою». Така професія вкрай важка, тому що кущики з ягодами ростуть близько до землі, тому потрібно весь день плазувати рачки, аби наповнити кошик. Та це півбіди, бо у горах погода мінлива… дощі та сильний вітер… жителі карпатсьтких сіл можуть вам розповісти, що інколи вітри такі сильні, що відносять людей на 5-10 метрів…


Після Липовець ми зустріли чимало збирачів афин, котрі звикли до таких мандрівників як ми, із такими наплечниками як у нас, тому вони на нас звертали мало уваги… По дорозі ми зустріли два джерельця води, наповнили пляшки чистенькою водою, котра аж дихає свіжістю…Крок за кроком, крок за кроком…

Колись на Полонині Руні розміщався батальйон зв’язку, здається навіть секретний, тобто про нього було відомо, але чим військові там займалися, біс його знає… біля дороги зустріли розвалену будівлю, видно це був КПП.

Ми тама трохи посиділи, і рушили далі. Дорога, дорога… Ну от вже і сама вершина. На ній стоять два великих комплекса, звісно, що вже без залізних дверей, і без речей, які має зміст виносити звідти… Перша будівля нас не зацікавила, бо там було усього-навсього кілька залів, розташованих один за одним… ця будівля наче вкопана у землю, тому на дах можна безпроблемно зайти.

Там ми зробили перекуску, пішли пофотографуватися біля хреста, котрий встановлено на найвищій точці гори (є така «традиція» - хрести ставити на найвищих точках), і вже потім полізли у другу будівлю, у якій темно як у негра у вусі… звісно ж, із ліхтариками. Там можна трохи заблукати, але ненадовго, бо вихід знайти неважко. Кімнати, коридори, і усюди труби зі стін стирчать – вентиляційні, та ще якісь… романтика, блін… чесно кажучи, мені дуже цікаві такі будівлі, я в них дивно себе почуваю, адже мені здається (а може то й насправді), що в них висить дух минулого, і час тут якийсь розріджений, адже тут колись вирували події, і час йшов, бо він був потрібний комусь. А тепер коли там нікого немає, то і хвилина тут якась не така. Мертвий дім, у якому мертві кімнати, та мертві коридори, із звуками та часом, які помирають… чомусь мене до такого тягне…

Погулявши в цьому дивному просторі, ми вийшли навулицю і трохи потанцювали, під «айн цвайн драй» і «цигль-цигль-айлюлю» :) весело вийшло. Наступного року на Євробачення ми поїдем.

Усе, нам пора. Повертаємося до наплечників, збираємося. Спосетрігаємо наступну картину

То афинщики повертаються. Ми їх фотаємо, а вони нам гукають «Привіт, київським!»… ага, мовляв, і вам доброго здоров’ячка! Поперлися далі, до наступної вершини – Гостра. Спуск із гори зайняв у нас чимало часу, ми зустріли табун коней (не диких), потім напхалися афинами… потім хащі... стежки не було, то ми по карті пішли.

Зоорієнтувавшися по потічку, ми дійшли до водоспаду Воєводина.

Враження від нього словами не беруся переоповідати. Краса… Ясне діло, пропустити таке ми не могли, тому полізли під нього помитися… Андрій’ко і Сергій’ко під самий потік залізли, а я не поліз, чомусь не захотілось. Вода – холоднюща!!! Як не як гірська вода… Незвичні властивості має така вода – нап’єшся її, їстимеш потім як дурний, помиєшся у ній – сил набираєшся на кілька днів вперед… Коротше кажучи – там ми час провели суперово.

Зібралися далі. Вже восьма година вечора, і ми надумали здійснити нічний перехід, і лягти поспати десь о третій чи четвертій ночі. Вперед! Коли майже зовсім стемніло, то ми спинилися повечеряти. Сергій та Андрій - пластуни, вони досвідчені мандрівники, і побували не на одному таборі, тому місце де ми спинилися, викликало у них масу спогадів, адже колись тут був їхній крайовий табір, де вони провели немало днів (скільки саме, я не питав). Там ми попоїли (гречку із салом та мисливськими ковбасками – мажорно так ;) ), і відпочили до півночі.

Особисто мене турбувало, щоб ота гроза котра десь греміла неподалік не сунулася в нашу сторону. Самі розумієте чому, це ж гори… нам пощастило, гроза обійшла нас. Так сталося, що в нас був лише один ліхтарик на трьох, і це стало причиною того, що наш нічний перехід завершився десь о 1:00-1:30. Ми не стали ризикувати підніматися на гору із одним ліхатриком. Тому й заночували в кількох сотнях метрів від хребту, біля останніх дерев… полягали спати о другій, запланувавши підйом в чотири. В чотири вирішили ще годинку поспати… вночі падав дощик, і добре, що недовго, бо інакше, нам довелося б важко. Намет не встиг намокнути...

… встали ми о 10:00. Дуже швидко зібралися, поснідали печивом, снікерсами, та капучіно. Руки в ноги, і знов у дорогу. Підйом на хребет виявився важкуватим та різким, до того ж ми були в тумані, вірніше, у хмарі, трава та кущики афини були мокрі, тому наші ноги дуже швидко намокли. …та біз із ними ми на хребті, і у нас є стежка. Хмара за хмарою на нас наліта, добре, що дощу нема. Інколи стежка проходить біля дуже різкого спуску, і одразу стає ясно, що добре, що ми не пішли сюди вночі, маючи лише один промінчик світла. Один незграбний крок, і…

Через годину – півтори після виходу ми дісталися Гострої (десь 1410 метрів). Відпочинок, огляд довколишніх пейзажів (небагатих, хмари затуляють) фотосесія.
Усе, пора йти додому. Далі пішов спуск вниз, а для ніг, що вже втомлюються, це не так і легко, навіть інколи здається, що підйом легше у такому стані…

Почалися хащі. Жодної стежки. Для початку дерлися через ялинки до 1,5 висотою, оголені руки та ноги страждали немало, подряпини - найкрасномовніший доказ, та ми не жаліємося. Нарешті ці ялинки закінчилися, і ми вийшли у нормальний ліс, в котрому спускатися набагто легше. Ліс, ліс, ліс… знайшли кущі ожини – накидалися ожини:).

І от ми вийшли на якусь поляну, звідки йшла дорога до села Люта, куди нам і треба. Там мусять бути маршрутки до Ужгорода. Та… десь через 3 години, вже о 17:00, ми вийшли до початку села, воно виділяється тим, що має велике населення, але має лише одну вулицю. Такі села на Закарпатті не рідкість, не знаю як щодо інших регіонів України. Місцеві нас сповістили, що остання маршрутка до Ужгорода, пішла дві години тому… от нам і покарання за те, що проспали… можна було винайняти місцевого із машиною, щоб дістатися, до Кострина, сусіднього села, а там ми змогли б потрапити на електричку. Та ніхто не хотів нас везти. Знайшов вихід Андрій – подзвонив додому татові, і той через дві з половиною години знайшов нас.

Вдома ми були десь о 22:30.


Отака от мандрівка. Враження від неї у мене найприємніші)))
Сподіваюся, тобі було цікаво…
Дякую За Увагу!!!!!!!
Слава Україні!

Тим, хто йде в Чорногору: рекомендую

Інформаційна стаття про Чорногірський масив - найвищий гірський масив Українських Карпат, у межах Закарпатської та Івано-Франківської областей.


А також дещо цікаве про назву Чорної Гори чи Піп Івана Чорногірського

вівторок, 4 вересня 2007 р.

Чорногора ЦМ

Щойно на 17 День Незалежності України кілька нас целібатів з друзями і дружинами - Іван Селехман, Василь Карабин (та його жінка Тетяна), Андрій Ребрик, Інга та Андрій Будник мандрували Чорногорою.

Деталі на ЖЖ

Читайте на здоров*я!